Gül ESER
ÖZGEÇMİŞ

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü mezunudur. Lisans eğitimi süresince Remzi Yurtsever İlköğretim İlkokulu, İpek Gündüz Bakım Evi, İ.B Şehit Şerife Bacı Kız Ve Teknik Meslek Lisesi, Kumsal Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezinde gönüllü öğretmen olarak görev almıştır.

Oyun terapisi ve iyileşme, bağlanma ve bebek masajı, çocuklarda iletişim ve hikaye anlatıcılığı, çocuklarda cinsel gelişim ve eğitim, liderlik ve girişimcilik eğitimlerine katılmıştır.

Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okul Olgunluğu Testi, Porteus Labirentleri Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Bourdon Dikkat Testi, S2 Dikkat Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Kelime Söyleyiş Testi, R.B. Cattell 2A-3A Zeka Testi, Frankfurter Konsantrasyon Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Kent E-G-Y Testi, Çocuk Resimlerinin Yorumlanması eğitimlerine katılıp uygulayıcı sertifikaları almıştır.  

Şu anda çalışmalarına Kumsal İstanbul Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde devam etmektedir.